AS6C4016-55ZIN
Description
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 44TSOP II
DataSheet
AS6C4016-55ZIN PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Technology:SRAM - Asynchronous
Memory Size:4Mb (256K x 16)
Access Time:55 ns
Voltage - Supply:2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:44-TSOP (0.400", 10.16mm Width)