GS864036GT-300I
Manufacturer
GSI Technology
VIGOR # :
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Catalog
Memory
DataSheet
GS864036GT-300I PDF
Type Description
Series:-
Package:Tray
Part Status:Active
Memory Type:Volatile
Memory Format:SRAM
Technology:SRAM - Synchronous, Standard
Memory Size:72Mb (2M x 36)
Memory Interface:Parallel
Clock Frequency:300 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:-
Access Time:-
Voltage - Supply:2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)