BAP-1950A-C12K2-0-4-6OL
Manufacturer
APS
VIGOR # :
Description
SCR (THYRISTOR) 3-PHASE CONTROL
Catalog
Evaluation and Demonstration Boards and Kits
DataSheet
BAP-1950A-C12K2-0-4-6OL PDF
Type Description
Series:BAP-1950A
Package:Box
Part Status:Active
Type:Power Management
Function:Gate Driver
Embedded:Yes
Utilized IC / Part:-
Primary Attributes:-
Supplied Contents:Board(s)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UEZGUI-4357-50WVN
UEZGUI-4357-50WVN
5.0" PCAP TOUCH LCD GUI DEV KIT
EVAL-ADG5404FEBZ
EVAL-ADG5404FEBZ
EVAL BOARD FOR ADG5404
UMFT230XB-NC
UMFT230XB-NC
USB TO BASIC UART DEVELOPMENT BR
ISC1812RVR82J
ISC1812RVR82J
FIXED IND 820NH 271MA 950 MOHM
A521SR G/W
A521SR G/W
DISPLAY 7SEG 0.52" SGL RED 18DIP