TDTTP2500P100-KIT
Description
2.5KW TOTEM-POLE PFC EVAL KIT
DataSheet
TDTTP2500P100-KIT PDF
Outputs and Type:1, Non-Isolated
Power - Output:2.5 kW
Voltage - Output:390V
Current - Output:-
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Regulator Topology:-
Frequency - Switching:100kHz