FL-BDPSF-4-20MA
Manufacturer
Texmate
VIGOR # :
Description
4-20MA PROCESS 101 SEG 4 DIGITS
Catalog
Controllers - Process, Temperature
DataSheet
FL-BDPSF-4-20MA PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Process Controller
Input Range:4 ~ 20mA
Output Type:-
Control Method:On/Off
Communications:-
Number of Characters Per Row:4
Display Type:LED - Red Characters, LED - Red Bar Graph
Display Characters - Height:0.310" (7.87mm)
Voltage - Supply:85 ~ 265VAC, 95 ~ 300VDC
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 144.53mm x 36.07mm