MINI-CL4-20
Manufacturer
Texmate
VIGOR # :
Description
0.01% SUPER ACCURACY LOOP POWERE
Catalog
Panel Meters
DataSheet
MINI-CL4-20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Type:Current (Ammeter)
Measuring Range:4 ~ 20mA
Display Type:LED - Red Characters
Number of Characters Per Row:3.5
Display Characters - Height:0.275" (7.00mm)
Output Type:-
Voltage - Supply:-
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 36.80mm x 15.00mm