VWKP240A
Manufacturer
Macromatic Industrial Controls
VIGOR # :
Description
VOLTAGE MONITOR
Catalog
Protection Relays & Systems
DataSheet
VWKP240A PDF
Type Description
Series:VWKP
Package:Box
Part Status:Active
Function:Overvoltage, Undervoltage
Voltage - Supply:240VAC
Trip Range:135 ~ 300VAC
Delay Time:0.1 ~ 10s
Mounting Type:Socketable
Termination Style:Plug In, 8 Pin (Octal)
Features:-
Operating Temperature:-28°C ~ 65°C