UOA-240-AFA
Manufacturer
ATC
VIGOR # :
Description
VOLTAGE MONITORING RELAY,
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
UOA-240-AFA PDF
Type Description
Series:UOA
Package:Box
Part Status:Active
Type:Voltage Sensing AC, Phase Sequence
Trip Status:Energized High/Low
Trip Range:205 ~ 260V AC
Delay Time:0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Voltage - Supply:240VAC
Output Type:Relay
Circuit:DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:5A @ 240VAC