UOA-120-ALA
Manufacturer
ATC
VIGOR # :
Description
VOLTAGE MONITORING RELAY
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
UOA-120-ALA PDF
Type Description
Series:UOA
Package:Box
Part Status:Active
Type:Voltage Sensing AC, Phase Sequence
Trip Status:Energized High/Low
Trip Range:97 ~ 135V AC
Delay Time:0.05 Sec ~ 0.5 Sec
Voltage - Supply:120VAC
Output Type:Relay
Circuit:DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:5A @ 240VAC
Mounting Type:Socketable
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
601575
3-PHASE VOLTAGE MONITOR W/ DIS
ECSW6MBHT
ECSW6MBHT
CUR SENSE MONITOR 230VAC 2-20A
RELAY MONITOR CURRNT 0.1-10A ADJ
44532
TWEEZER POINT STRONG OO 4.72"