SLA-440-ASA
Manufacturer
ATC
VIGOR # :
Description
PHASE MONITORING RELAY
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
SLA-440-ASA PDF
Type Description
Series:SLA
Package:Box
Part Status:Active
Type:Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
Trip Status:Energized High/Low
Trip Range:430 ~ 480V AC
Delay Time:1 Sec ~ 2 Sec
Voltage - Supply:440VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 240VAC