SFP120C100
Manufacturer
Macromatic Industrial Controls
VIGOR # :
Description
PUMP SEAL FAILURE RELAY
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
SFP120C100 PDF
Type Description
Series:SFP
Package:Box
Part Status:Active
Type:Seal Leakage
Trip Status:-
Trip Range:4.7 ~ 100kOhm
Delay Time:Fixed, 1 Sec
Voltage - Supply:120VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating @ Voltage:5A @ 240VAC/28VDC