SLA-230-ASA
Manufacturer
ATC
VIGOR # :
Description
PHASE MONITORING RELAY
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
SLA-230-ASA PDF
Type Description
Series:SLA
Package:Box
Part Status:Active
Type:Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC
Trip Status:Energized High/Low
Trip Range:190 ~ 270V AC
Delay Time:0.25 Sec ~ 0.5 Sec
Voltage - Supply:230VAC
Output Type:Relay
Circuit:SPDT (1 Form C)
Contact Rating @ Voltage:10A @ 240VAC