V4PF480Y/277VSYTK02
Manufacturer
Aim Dynamics
VIGOR # :
Description
V4PF480Y/277VSYTK02 IS A 3-PHASE
Catalog
Monitor - Relay Output
DataSheet
V4PF480Y/277VSYTK02 PDF
Type Description
Series:Veo
Package:Box
Part Status:Active
Type:Voltage Asymmetry, Phase Loss, Phase Sequence, Temperature Monitoring
Trip Status:-
Trip Range:-
Delay Time:Fixed, 0.50 Sec
Voltage - Supply:208 ~ 480VAC
Output Type:Relay
Circuit:DPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage:8A @ 250VAC/24VDC