SLR-332MGT32
Description
LED GREEN DIFFUSED T/H
DataSheet
SLR-332MGT32 PDF
Type Description
Series:SLR-332
Package:Cut Tape (CT)Tape & Box (TB)
Part Status:Active
Color:Green
Configuration:Standard
Lens Color:Green
Lens Transparency:Diffused
Millicandela Rating:16mcd
Lens Style:Round with Domed Top
Lens Size:3.20mm Dia
Voltage - Forward (Vf) (Typ):2.1V
Current - Test:10mA
Viewing Angle:75°
Mounting Type:Through Hole
Wavelength - Dominant:-
Wavelength - Peak:563nm
Features:-
Package / Case:Radial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:-
Height (Max):4.60mm