JL13C48W
Manufacturer
Jameson LLC
VIGOR # :
Description
2700 LUMEN 48 W WIDE EQUIP LIGHT
Catalog
Industrial Equipment
DataSheet
JL13C48W PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Applications:General Purpose
Type:Utility Light
Cable Length:6.00" (152.40mm)
Reel Capacity:-
Cable Type:-
Cable Diameter:-
Voltage:12 ~ 24VDC
Lamp Wattage:30 Watt
Current Rating (Amps):1.2A ~ 2.5A
Features:-
Approval Agency:CE, RoHS
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
HDI-1810-HY
HDI-1810-HY
1260 LUMEN 14 W LED EQUIP LIGHT
CABLE REEL HEAVY DUTY 60' 12/4
BALANCER CAR HEAVY DUTY 5.87'
DME-1A
DME-1A
FOUR-TOOL CONTROL UNIT 120V
5EFM4C
5EFM4C
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
JL13C48W
JL13C48W
85013D
85013D
WR RAT XL COMB 13MM