UBC10.241-N1
Manufacturer
PULS
VIGOR # :
Description
DIN RAIL UPS 24V 10A W/O BATTERY
Catalog
Uninterruptible Power Supply (UPS) Systems
DataSheet
UBC10.241-N1 PDF
Type Description
Series:DIMENSION U
Package:Box
Part Status:Active
Type:Standby (No Regulation)
Voltage - Input:-
Applications:General Purpose, Industrial Control
Form:Din Rail
Power - Rated:360W
AC Outlets:-
Backup Time - Max Load:-
Media Lines Protected:-
Voltage - Output:24V
Input Connector:-
Output Connector:-
Cord Length:-
Approval Agency:-
Size / Dimension:4.685" L x 4.843" W (119.00mm x 123.00mm)
Height:4.882" (124.00mm)