AMI-21A-16-1
Description
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
DataSheet
AMI-21A-16-1 PDF
Type Description
Series:*
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:16 A
Frequency - Operating:DC ~ 400Hz
Applications:Safety
Approval Agency:CE, cURus
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:-
Inductance:600µH