AMI-M11R-7-10-B-1
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
DataSheet
AMI-M11R-7-10-B-1 PDF
Type Description
Series:*
Voltage - Rated DC:-
Voltage - Rated AC:250V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):-
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):-
Current:10 A
Approval Agency:-
Operating Temperature:-10°C ~ 40°C
Mounting Type:Chassis Mount
Termination Style:IEC 320-C14, Quick Connect
Inductance:7.13mH