
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 20 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 700µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of AMI-21-20-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
COMPACT 3PH DELTA SNGL STAGE PWR
3PH DELTA COMPACT EMI PWR LINE F
3PH DELTA DUAL STAGE PWR LINE FI
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
FIXED IND 150NH 65A 0.17 MOHM
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT