
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 3 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | IEC 320-C14, Quick Connect |
| Inductance: | 7.06mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 | ||
| 1000 |
Current price of AMI-M11R-7-3-B-2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3PH WYE SNGL STAGE PWR LINE FILT
LINE FILTER 250VDC/VAC 12A DIN
HIGH PERF DUAL STAGE PWR LINE FI
LINE FILTER 250VAC 3A CHASS MNT
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD
1.5KW 480V 2000RPM BOK 1S MTR
LED WHITE LM302A CRI 90