
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-21 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 1 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | Safety |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 12mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 128 |
Current price of AMI-21A-1-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
ULTRA HIGH PERF DUAL STAGE IEC I
LINE FILTER 25A CHASSIS MOUNT
LINE FILTER SLIM 20A STB
LED 0.48W BLUE WTR CLR 3.5MM
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC WIRE
LINE FILTER 250VAC 1A CHASSIS
RES CHAS MNT 3.48 OHM 1% 10W