
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Two Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 12 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect |
| Inductance: | 6.5mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 |
Current price of AMI-27-12-1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
3PH WYE DUAL STAGE PWR LINE FILT
LINE FILTER 1.2KVDC 75A CHASS
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
CAP CER 2700PF 100V 0805
FAN AXIAL 92X92X25.4MM 24V WIRE
LINE FILTER 110/250VAC 12A CHASS
LINE FILTER 110/250VAC 4A CHAS