
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AMI-21 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 16 A |
| Frequency - Operating: | DC ~ 400Hz |
| Applications: | Safety |
| Approval Agency: | CE, cURus |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 100°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect, Wire Leads |
| Inductance: | 600µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 96 |
Current price of AMI-21A-16-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH PERF SINGLE PH DUAL STAGE P
HIGH PERF SNGL STAGE PWR LINE FI
COMPACT SINGLE PH SNGL STAGE PWR
CAP CER 0.22UF 200V X7R 2525
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
FIXED IND 150NH 65A 0.17 MOHM
LINE FILTER 250VAC 12A CHASS MNT