
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 6 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Threaded Post (8-32) |
| Inductance: | 690µH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of AMI-M11J-6-30-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHASS
3PH DELTA DUAL STAGE PWR LINE FI
LINE FILTER 66A CHASSIS MOUNT
CAP CER 0603
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 20A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 30A CHASS MNT