
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | * |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Filter Type: | Single Phase |
| Configuration: | Single Stage |
| Voltage - Rated DC: | - |
| Voltage - Rated AC: | 250V |
| Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral): | - |
| Voltage - Rated AC (Phase to Phase): | - |
| Current: | 3 A |
| Frequency - Operating: | 50/60Hz |
| Applications: | General Purpose |
| Approval Agency: | - |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Termination Style: | PC Pins |
| Inductance: | 9.57mH |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 | ||
| 25 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 250 | ||
| 500 |
Current price of AMI-B11AW2-13-3-B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
HIGH PERF DUAL STAGE PWR LINE FI
ULTRA COMPACT HIGH PERF 3PH WYE
ENHANCED PERF SWITCH MODE EMI FI
CAP CER 0402
LINE FILTER 250VAC 6A CHASS MNT
LINE FILTER 250VAC 3A PCB
DC DC CONVERTER +/-5V 1W