DCN181320V1-273HF
Description
CMC 27MH 1.1A 2LN TH
DataSheet
DCN181320V1-273HF PDF
Type Description
Series:DCN181320V
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:27 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.1A
DC Resistance (DCR) (Max):410mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.531" W (18.50mm x 13.50mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)