PLT10HH401100PNL
Description
CMC 10A 2LN 400 OHM SMD AEC-Q200
DataSheet
PLT10HH401100PNL PDF
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:400 Ohms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:-
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):10A
DC Resistance (DCR) (Max):4.1mOhm
Voltage Rating - DC:100V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.508" L x 0.358" W (12.90mm x 9.10mm)
Height (Max):0.370" (9.40mm)