DCM191320V-153NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 15MH 630MA 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCM191320V-153NHF PDF
Type Description
Series:DCM191320V
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:15 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):630mA
DC Resistance (DCR) (Max):960mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.512" W (18.50mm x 13.00mm)
Height (Max):0.787" (20.00mm)