ACT45B-101-2P-TL003
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CMC 100UH 150MA 2LN SMD AEC-Q200
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
ACT45B-101-2P-TL003 PDF
Type Description
Series:ACT
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:5.8 kOhms @ 10 MHz
Inductance @ Frequency:100 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):150mA
DC Resistance (DCR) (Max):2Ohm
Voltage Rating - DC:50V
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C
Ratings:AEC-Q200
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max):0.118" (3.00mm)