DCN181713H-103HF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 10MH 1.4A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCN181713H-103HF PDF
Type Description
Series:DCN181713H
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:10 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.4A
DC Resistance (DCR) (Max):120mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.709" L x 0.689" W (18.00mm x 17.50mm)
Height (Max):0.512" (13.00mm)