SSHB21H-R031580
Description
CMC 158MH 300MA 2LN TH
DataSheet
SSHB21H-R031580 PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:158 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):300mA
DC Resistance (DCR) (Max):3.2Ohm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 120°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.024" L x 0.906" W (26.00mm x 23.00mm)
Height (Max):0.610" (15.50mm)