DCM321835V1-182NHF
Description
CMC 1.8MH 6A 2LN TH
DataSheet
DCM321835V1-182NHF PDF
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):36mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.280" L x 0.728" W (32.50mm x 18.50mm)
Height (Max):1.398" (35.50mm)