DCM321835V1-182NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 1.8MH 6A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCM321835V1-182NHF PDF
Type Description
Series:DCM321835V
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:1.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):6A
DC Resistance (DCR) (Max):36mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:1.280" L x 0.728" W (32.50mm x 18.50mm)
Height (Max):1.398" (35.50mm)