CM0903SG881N
Manufacturer
Mentech Technology USA Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 880 UH 1.63A 2LN SMD
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
CM0903SG881N PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:880 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.63A
DC Resistance (DCR) (Max):110mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height (Max):0.215" (5.46mm)