DCM181320V1-682NHF
Manufacturer
ITG Electronics, Inc.
VIGOR # :
Description
CMC 6.8MH 1.2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
DCM181320V1-682NHF PDF
Type Description
Series:DCM181320V
Package:Tray
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:6.8 mH @ 10 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):1.2A
DC Resistance (DCR) (Max):280mOhm
Voltage Rating - DC:-
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.728" L x 0.531" W (18.50mm x 13.50mm)
Height (Max):0.807" (20.50mm)