SC-02-D100
Manufacturer
KEMET
VIGOR # :
Description
CMC 100UH 2A 2LN TH
Catalog
Common Mode Chokes
DataSheet
SC-02-D100 PDF
Type Description
Series:SC
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Power Line
Number of Lines:2
Impedance @ Frequency:-
Inductance @ Frequency:100 µH @ 100 kHz
Frequency Coupled to Inductance @ Frequency:-
Current Rating (Max):2A
DC Resistance (DCR) (Max):70mOhm
Voltage Rating - DC:250V
Voltage Rating - AC:250V
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Ratings:-
Approval Agency:-
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Size / Dimension:0.906" Dia x 0.512" W (23.00mm x 13.00mm)
Height (Max):0.906" (23.00mm)