GMLB-201209-0080P-N8-RU
Manufacturer
Mag Layers
VIGOR # :
Description
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Catalog
Ferrite Beads and Chips
DataSheet
GMLB-201209-0080P-N8-RU PDF
Type Description
Series:GMLB-201209-P
Package:Bulk
Part Status:Active
Filter Type:Signal Line
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:80 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):5A
DC Resistance (DCR) (Max):40mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.043" (1.10mm)
Size / Dimension:0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
B-4
B-4
BEAD (WINDING) 1.5A