BBPY00160808152Y00
DataSheet
BBPY00160808152Y00 PDF
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:1.5 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max):500mA
DC Resistance (DCR) (Max):400mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.037" (0.95mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)