MFBM1V1608-221-R
Description
FIXED IND 220 1500MA 0603
DataSheet
MFBM1V1608-221-R PDF
Type Description
Series:MFBM1V1608
Number of Lines:1
Impedance @ Frequency:220 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):1.5A
DC Resistance (DCR) (Max):120mOhm
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.039" (1.00mm)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)