AE18000SSH6580
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
18000 MHZ SUSPENDED STRIPLINE HI
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE18000SSH6580 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:18GHz (Cutoff)
Bandwidth:22GHz
Filter Type:High Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
Height (Max):0.394" (10.00mm)