DBP.868.U.A.30
Manufacturer
Taoglas
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 868MHZ 2SMD
Catalog
RF Filters
DataSheet
DBP.868.U.A.30 PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT)
Part Status:Active
Frequency:868MHz
Bandwidth:4MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD, No Lead
Size / Dimension:0.354" L x 0.287" W (9.00mm x 7.30mm)
Height (Max):0.156" (3.95mm)