ABPF-98MBW20-01
Manufacturer
AWG TECH Pte. Ltd.
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 88-108 MHZ
Catalog
RF Filters
DataSheet
ABPF-98MBW20-01 PDF
Type Description
Series:*
Package:Retail Package
Part Status:Active
Frequency:98MHz Center
Bandwidth:10MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:-
Size / Dimension:1.575" L x 0.394" W (40.00mm x 10.00mm)
Height (Max):0.394" (10.00mm)