AE16500B11053
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
16500 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE16500B11053 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:16.5GHz Center
Bandwidth:400MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:3dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:1.600" L x 0.710" W (40.64mm x 18.03mm)
Height (Max):0.470" (11.94mm)