AE904B11001
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
904 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE904B11001 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:904.5MHz Center
Bandwidth:21MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:0.5dB
Insertion Loss:1.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:7.500" L x 2.700" W (190.50mm x 68.58mm)
Height (Max):2.600" (66.04mm)