AWBPF-3950MBW500-03
Description
W/G FILTER C-BAND 3700-4200MHZ
DataSheet
AWBPF-3950MBW500-03 PDF
Part Status:Active
Frequency:3.95GHz Center
Bandwidth:500MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.5dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:5.472" L x 2.750" W (139.00mm x 69.85mm)
Height (Max):3.775" (95.88mm)