AE915NS2095
Manufacturer
Anatech Electronics Inc.
VIGOR # :
Description
915 MHZ LC BANDSTOP/NOTCH FILTER
Catalog
RF Filters
DataSheet
AE915NS2095 PDF
Type Description
Series:-
Package:Box
Part Status:Active
Frequency:915MHz Center
Bandwidth:26MHz
Filter Type:-
Ripple:-
Insertion Loss:1dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:2.500" L x 1.125" W (63.50mm x 28.58mm)
Height (Max):0.750" (19.05mm)