TTF500-5-3EE
Description
TUNABLE BANDPASS FILTER - 375 MH
DataSheet
TTF500-5-3EE PDF
Part Status:Active
Frequency:500MHz Center
Ripple:-
Insertion Loss:0.8dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:8.340" L x 5.440" W (211.84mm x 138.18mm)
Height (Max):2.820" (71.63mm)