AWBPF-4010MBW380-01
Description
W/G FILTER C-BAND 3820-4200MHZ
DataSheet
AWBPF-4010MBW380-01 PDF
Part Status:Active
Frequency:4.01GHz
Bandwidth:380MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:0.6dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:-
Size / Dimension:4.724" L x 2.752" W (120.00mm x 69.90mm)
Height (Max):3.874" (98.40mm)