ABPF-100MBW02-01
Manufacturer
AWG TECH Pte. Ltd.
VIGOR # :
Description
RF FILTER BAND PASS 99-100 MHZ
Catalog
RF Filters
DataSheet
ABPF-100MBW02-01 PDF
Type Description
Series:*
Package:Retail Package
Part Status:Active
Frequency:100MHz Center
Bandwidth:1MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:9dB
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Package / Case:-
Size / Dimension:1.575" L x 0.394" W (40.00mm x 10.00mm)
Height (Max):0.394" (10.00mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 1008