AB1880B1221
Description
1880 MHZ CAVITY BANDPASS FILTER
DataSheet
AB1880B1221 PDF
Part Status:Active
Frequency:1.88GHz Center
Bandwidth:20MHz
Filter Type:Band Pass
Ripple:-
Insertion Loss:2dB
Mounting Type:Chassis Mount
Package / Case:Module, SMA Connectors
Size / Dimension:4.122" L x 1.000" W (104.70mm x 25.40mm)
Height (Max):1.500" (38.10mm)